Daha Hızlı, Daha küçük ve daha Mobil!

Gelişen teknolojilerle birlikte hayatımıza yeni yeni anlamlar ve bambaşka bakış açıları ekledi. Oda kadar bilgisayarlardan gönderilen küçücük bir dosyanın internetle gönderilmesinin büyü gibi karşılandığı zamanlar bizlere çok da uzak değil.

 Daha Hızlı, Daha küçük ve daha Mobil!

Gelişen teknolojilerle birlikte hayatımıza yeni yeni anlamlar ve bambaşka bakış açıları ekledi. Oda kadar bilgisayarlardan gönderilen küçücük bir dosyanın internetle gönderilmesinin büyü gibi karşılandığı zamanlar bizlere çok da uzak değil. Diske atılan dosyalar, CDV’ den DVD’ ye atlanmasının en büyük adımı olmuştur.

Kasetçaların ceplere girdiğindeki ulaşılan özgürlüğü hatırlayın. İlk defa hem keyif aldığımız bir şeyi yapıp hem de ilk defa mobil olabiliyorduk. Bütün bir nesil mobil olmanın keyfine vardı. Mobil kelimesi hayatlarımıza ilk defa hissedilir bir etki bırakıyordu ve etkisini hissettikten sonra yaşantılarımız asla eskisi gibi olmayacaktı.

Bir dönemin efsanesi: Sony Walkman

Öncelikle Walkman ile şehirde özgürce şarkı dinleyip gezmeyi öğrendik. Sonrasında kasetin sadece belli şarkıların dinlenmesi bize yetmedi ve MP3 ile istediğimiz şarkıyı yükleyip, istediğimiz şarkıyı ilerletebiliyorduk hatta şarkıyı atlamak gibi devrimse özelliklere sahip olduk. Bu da bize yetmedi. Nasıl yetebilirdi ki? Bizler rahat düşkünü ve sürekli daha iyisini isteyen canlılarız. Hem müzik dinlemek hem de video izlemek istedik ve MP4 keşfettik. Bu da yetmedi bu da yetmeyecek.

Mobil olma tutkumuz her alana sirayet etti. Televizyonun yanında kanal değiştirme görevi artık boşa çıktı. Çünkü uzaktan kumandalarımız var.

Cihazlarımız küçüldü, hızlandı ve artık birçok işlevi bir arada yürütebilecek kabiliyetlere büründü. Farkına varmasak bile sihirli cihazlarımız telefonlar bu işin zirvesi konumunda. Bu zirvede gelecek 5 yıl içinde çok ufak bir zirvemiz olacak kalacak. Tıpkı kaydırmalı tuşlu telefonların hafızamızdan silindiği gibi.

 Eskinin ulaşılması hayal olan ve hayatında bir kere fotoğrafın olması büyük bir lüksken şimdiyse saniyede bilmem kaç kere anımızı ölümsüzleştiren telefonlarımız, bundan 50 yıl önce NASA’yı ve FBI kıskandıracak navigasyonlarımız ve haberleşme cihazlarımız, İskenderiye kütüphanesini bile sollayacak arşivlerimiz artık cebimizde.

Bu gelişmelerin sadece eğlence sektörü ile kalması düşünülemezdi. Bakkal defterleri bile artık yerini barkod teknolojisine bilgisayarlara bıraktı. Artık işlerimizi evimizden sorunsuz bir şekilde yürütebiliyoruz. Birkaç tuş yardımıyla işletmenin bütün raporları mobil cihazlarımızda.

SPRO Teknoloji olarak bizde bu geleceğin farkındayız ve vizyonumuzla, geleceğe sunduğumuz çözümlerle birlikte SAP alanında sorunlara çözüm bulan, yenilikçi ve öncü olarak geleceğe ışık tutuyoruz. SAP Mobil Çözümleri ile sizleri de bu yolda bizlerle birlikte ilerlemeye davet ediyoruz.